OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
İlİstanbul
İlçeKadıköy
Adresi D-100 Karayolu Merdivenköy Mevkii No:6/1 Göztepe Kadıköy
Telefon02162803333
Fax02166022805
E-Postatakkaya@medeniyet.edu.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Felsefemiz


Üniversitelerin varoluş amacı toplumların en dinamik ve faal unsurları olarak toplumun ufkunu açma, rehberlik etme ve aydınlatmadır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi toplumsal gelişme ve kalkınmanın ancak eğitimle gerçekleştirilebileceğinin bilincinde olarak toplumla bütünleşmeyi ve akademik birikimin toplumsal bilgi ve tecrübeye dönüşmesini gaye edinir.

Güçlü olanın zayıf olanı ezdiği, ben tok olayım başkası açlıktan ölse bana ne anlayışının hâkim olduğu, tamamen kişisel çıkara dayalı nefsi ve beşeri arzuları tatmin üzerine kurulu medeniyet anlayışının dünyamızı getirdiği nokta hepimizin malumudur. Hâlbuki bizler  kuvvet yerine hakkın esas olduğu, kişisel çıkar yerine toplum yararının temel düşünce olarak yerleştiği, hayatı bir mücadele değil yardımlaşma olarak değerlendirdiği ve “komşusu açken tok yatan bizden değildir” anlayışının hâkim olduğu bir medeniyetin varisleriyiz. Bu anlayış çerçevesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi toplumumuza ait bütün değerlere saygılı, birikimini bireysel çıkarlar için değil insanlık için sarfeden, evrensel değerleri içselleştirmiş bilinçli mezunların yetiştirildiği, evrensel ve ulusal düzeydeki temel sorunlara çözüm getirmek amacıyla projelerin üretildiği bir bilim ve toplum araştırmaları merkezi olmayı hedeflemektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesinin kuruluş sürecinde misyon ve vizyonu  nasıl bir insan, nasıl bir toplum, nasıl bir Türkiye ve nasıl bir dünya sorularının cevap bulacağı bir çerçevede belirlenmektedir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, geleceğin cazibe merkezi olacak Türkiye’mizde medeniyetlerin buluştuğu, bilim ve teknolojinin üretildiği ve tüm insanlığın kullanımına açıldığı özgün bir üniversite olacaktır. 

Yönetim felsefesi olarak bilim ve düşüncenin ancak özgür bir ortamda üretilebileceği inancıyla çalışanlarının bilimsel ve akademik özgürlüklerine saygıyı, düşünce ve ifade özgürlüğünü yönetimin temel prensibi olarak kabul etmektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik ve idari kadrosuyla, öğrencileriyle, yerleşkesiyle, kütüphanesiyle, yaptığı araştırmalarıyla dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedeflemektedir. .  Bu hedefe yapılan kısa, orta ve uzun vadeli planlarla ulaşılacaktır. Bilginin en önemli güç kaynağı olduğu günümüz ve geleceğin dünyasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi en önemli bilgi üretim merkezlerinden biri olacaktır.

Medeniyet Üniversitesi uluslararası platformlarda söz sahibi olmak için bilimsel araştırma ve projelendirme çalışmalarını desteklemeyi öncelikli hedefi olarak kabul eder. Bu amaçla bütün yurtiçi ve yurtdışı sektörlerle ortaklıklar geliştirme çabası, faaliyet planlarının öncelikli maddesidir.

Misyon
Medeniyet odaklı, ürettiği bilim, teknoloji ve sanata evrensel değerleri katan özgün bir üniversite olmak.

Vizyon
Medeniyetimizi çağdaş dünyaya sunan, dünya barısına katkıda bulunan insani değerleri özümseyen,  bilimsel kalitesi ile ön plana çıkmış, yenilikci ve girişimci bir dünya üniversitesi olmak.


 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.