OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Özel İslim Nihat Özyurt Lisesi
İlGaziantep
İlçeNizip
AdresiMimar Sinan Mah. M.Kökmen Bulvarı Nizip / Gaziantep
Telefon03425184700
E-Postairtibat@ozyurt.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

 

KURUMSAL
 
 
“ Bizim halkımız çok temiz yürekli, çok soylu ruhlu, ilerlemeye çok yetenekli bir halktır. Bu halk bir kez karşısındakilerin özbenlikle kendilerine hizmet ettiklerine inanırsa her türlü eylemi hemen benimser. Bunun için gençlerin her şeyden önce ulusa güven vermeleri gerekir.”
 
(M.Kemal Atatürk – 20.03.1923 günü Konya’da gençlerle konuşmasından)
 
 
Türkiye’nin Aydınlık Geleceğine Yürümek
 
Çağdaş dünyanın ve geleceğin Türkiye’sinin aradığı insanı yetiştirmek vizyon sahibi ve kaliteli bir eğitim anlayışıyla mümkündür. Modern dünyanın; teknolojiyle barışık, birkaç dil bilen, ahlaki değerlerle bezenmiş donanımlı insanlara ihtiyacı var. 21. yüzyılı yaşadığımız şu günlerde baş döndürücü bir hızla gelişen iletişim teknolojisi sayesinde, mesafelerin kısaldığı ve dünyanın global bir köye dönüştüğü gerçeğini yadsıyamayız.
 
Bu ülkenin teminatı olan gençlerimiz; yakın bir gelecekte ülkesi ve tüm insanlık için umut veren niteliklere sahip olmaları ve dünya ölçeğinde rekabet edebilmeleri gerektiği gerçeğiyle yüz yüze kalacaklardır. İşte Özyurt Anadolu Lisesi bu standartlardan yola çıkarak vizyonunu belirlemiş, kaliteli eğitimiyle bölgemizin örnek ve önder bir eğitim kurumu olmuştur.
 
Kafaları bilgiyle donanmış,yüreği tüm insanlığa yetecek kadar sevgiyle dolu ve başarmaktan başka alternatif tanımayan gençlerle, bu ülkede yaşayanların fazlasıyla hak ettiği “dünya devi” bir Türkiye’nin aydınlık geleceğine yürümek istiyoruz.
 
 
Misyonumuz
Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçları ve eğitim-öğretim alanında kabul gören yeni değerler ve uluslararası standartlar doğrultusunda, öğrenmenin severek gerçekleştirildiği, sağlam bir kişilik yapısının kazandırıldığı, bilimsel düşünmenin temellerinin atıldığı bir ortam oluşturarak, en ileri eğitim ve öğretim yöntem ve tekniklerini uygulayarak dünya standartlarında bir okul ortamı oluşturmak ve okul çağındaki her bireyin öğrenim görmek istediği en önde gelen eğitim kurumlarından biri olmaktır.
 
Vizyonumuz
Yeniliklere açık, olaylara geniş açıdan bakabilen, dinamik, özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş, vatanını ve milletini seven, Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümsemiş, çalışkan, bedenen, zihnen ve ahlaken seciyeli, araştıran ve ülkesine faydalı, içinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil, gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilerek ona göre hazırlıklarını yapan, yaşanılan zamanın da bütün teknik ve teknolojik gelişmelerini bünyesine nüfuz ettiren, aynı zamanda da sevgi ve hoşgörü iklimini soluklayan, herkesle diyaloga açık, his ve düşüncelerini ifade edebilen, geleceğin büyük Türkiye’si için dünyayla yarışan nesilleri yetiştiren örnek ve önder bilim, eğitim ve kültür merkezi olmak.
 
Değerlerimiz
Atatürk ilke ve inkılaplarını esas alırız.
Öğrencilerimizin geleceğinin ülkemizin geleceği olduğuna inanırız.
Ülkemizin geleceğinden sorumluyuz.
İnsanı insan yapan milli, manevi ve evrensel değerlere saygılıyız.
Okulumuzda her öğrencinin gelişmesi için ortam hazırlarız.
Başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanırız.
Değişimin ve sürekli gelişmenin önemine inanırız.
Öğrenci, veli ve toplum beklentilerine odaklı çalışırız.
Ortak aklı kullanarak kararlar alırız.
Fırsat eşitliğini okulda yaşatırız.
Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız.
Sağlıklı bir çalışma ortamının  önemine inanırız.
Çalışanları tanır, yeteneklerini geliştirir, fikirlerine değer veririz.
Her işimiz önemlidir, ihmal edilemez.
Eğitime yapılan yatırımı kutsal sayar, her türlü desteği veririz.
İnsanları değil, fiilleri sorgularız.
İnisiyatif kullanmaktan çekinmeyiz.
Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur.
 
Eğitim Kadromuz
Kendi alanlarında deneyimli, çeşitli yayınları olan uzman eğitimcilerden oluşan kadromuz, eğitimciliği meslekten öte bir yaşam biçimi olarak benimsemiş idealist bir ekolün temsilcileridir. Özyurt Anadolu Lisesinde öğretmen öğrencinin her şeyidir. Problemiyle ilgilenen, üzüntüsünü ve mutluluğunu paylaşan, her an yanında olandır. “Ülkemizin geleceğinden sorumluyuz” ilkesini özümsemiş bu eğitimci kadro, Özyurt Anadolu Lisesini farklı ve ayrıcalıklı kılan önemli bir unsurdur.

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.