OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları
İlİstanbul
İlçeKartal
AdresiAtatürk Bulvarı No:37 Kartal / İstanbul
Telefon02164732426
Fax02163870293
E-Postainfo@ahmetsimsekkoleji.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 
Mail Gönder

 

 

Kartal’da bir eğitim yuvası... 1986 yılında kurulan, bu yıl 28. Yılını kutlayan ve 10000. mezununu veren kurumumuz Türk gençlerini uluslararası standartlarda geleceğe hazırlıyor. Kartal’da 45bin m2 kapalı alanda 7 bloktan oluşan modern bir komplekste faaliyet gösteren Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları, adeta bir üniversite kampüsü görünümünde; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi vermektedir.

İngilizce ve Almanca başta olmak üzere yabancı dil ağırlıklı olarak eğitim veren kurumumuz Anadolu Lisesi statüsündedir. Kurumumuzda çoğu yurtdışı kökenli 200 kişilik eğitim kadrosu hizmet veriyor. Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları öğrencilere başarılı eğitimin yanı sıra sportif, sosyal ve kültürel ana başlıklarında tam 24 sosyal kulüple faaliyet imkanı sunuyor. Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları’nda veliden eğitim ücreti alınmıyor, alınan tek ücret devlete giden vergiler. Başka bir deyişle "Vergiler veliden, eğitim Ahmet Şimşek’ten" 

        Misyonumuz

Öğrenci merkezli eğitim ve öğretim yapmak.
Her öğrencinin güçlü yönünü keşfetmesini sağlamak.
Bilgi okur yazarı yetiştirmek.
Özgür ve bilimsel bir akademik ortam sunmak.
Sevgi, saygı, dürüstlük ve sorumluluk kavramlarını kurumun temel değeri; üretici ve nitelikli insanı evrensel gelişiminin vazgeçilmez gereği saymak.
Nitelikli bir eğitim-öğretim ve yönetim kadrosu ile hizmet vermek.
Okul ile amaç birliği içinde ve işbirliğine açık, katılımcı bir veli grubuna sahip olmak.
Kaynak, yöntem ve teknolojilere ilişkin yenilikleri sürekli izleyerek uygulamak.
Kalite sistemine süreklilik kazandırmak, uygulamalarda bilgi üretmek ve üstün hizmet niteliğinin arttırılması.
Ortaokul son sınıflar için OGES' e ücretsiz hazırlama.
Lise son sınıflar için YGS ve LYS' ye ücretsiz hazırlama.
 
        Vizyonumuz
 
Uluslararası süper, "BİR DÜNYA KOLEJİYİZ’" Yarım asıra yakın süredir; ülkemiz ve dünya çapına yayılmış onbinlerce mezun veren bir kolejiz. Ahmet Şimşek Kolejli olmak her yerde büyük avantaj sağlayan ve sizlere iş hayatınızda oldukça etkin bir referanstır.
 
       Amaçlarımız
   
Atatürk ve İnkılapları ile, Türk Milli Eğitim Temel kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde, yaşamlarını kazanmakta becerikli, eleştirisel düşünen, kendisine, ülkesine ve ailesine sorumlu, yaşam boyu öğrenen, dürüst, kararlı, üretken, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş ve farklı kültürlere anlayışlı gençler yetiştirmek.
 

      Eğitim ve Program

Türkçe Dersi Öğretim Programı içinde öğrencilerimizin okuma, dinleme konuşma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi ve bu kazanımların edinilmesi temel amacımızdır. Günümüzde Yabancı Dil Öğretiminin öneminin farkında olarak ingilizce eğitimimize anaokulu sınıflarımızdan başlayarak, ortaokul ve lise son sınıfa kadar İngilizce eğitimimizin yanında Almanca dersi de verilmektedir.

          Kolejimizde’ki Kulüpler: Amerika’da Yerleşik İngilizce Kulübü - Basketbol Kulübü - Voleybol Kulübü - Futbol Kulübü - Yüzme Kulübü - Sivil Savunma Kulübü - Tiyatro Kulübü (Oyunculuk, Sunuculuk, Güzel Konuşma) - Müzik Kulübü (Keman, Piyano, Gitar, Şan, Koro) - Görsel Sanatlar Kulübü (Resim, Karikatür, Fotoğrafçılık) - Görgü Kuralları Kulübü - Sosyal Dayanışma Kulübü - Gezi Ve Çevre Kulübü - Kütüphanecilik Ve Kitap Sevenler Kulübü - Gazetecilik - Yazarlık Kulübü - Matematik Ve Mental Aritmetik Kulübü - Bilim Ve Teknoloji Kulübü - Satranç Kulübü - İngilizce Scrabble Kulübü - Felsefe Kulübü - Girişimcilik Kulübü - Akıl Ve Zeka Oyunları Kulübü - Folklor Kulübü - Bale Ve Modern Dans Kulübü (Latin, Cha Cha, Salsa, Merengue) - Mezunlar Kulübü

                                                               DUYURU

Her gencin kolejde okumak hakkıdır. Kaliteli eğitim almak için gençlere kolaylık sağlanmalıdır anlayışıyla kar amacı gütmeden 673 TL taksitler ile kayıtlarımız başlamıştır. 

        


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.