OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Aydos Anaokulu
İlİstanbul
İlçeKartal
AdresiHürriyet Mahallesi Spor Caddesi No: 46/1 Yakacık
Telefon02166710294
Fax02164527338
E-Postabilgi@aydosanaokulu.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
Okulumuz
Okulumuz yazın serinliği, kışın ise temiz havası ile bilinen 300m rakımlı Yakacık'ta bulunmaktadır. Spor Caddesi üzerinde, Yakacık Doğa Kolejinin 100m ilerisindedir. Konumu itibariyle Yakacık, Soğanlık, Pendik, Üst Kartal, U.Mumcu, Velibaba, Dolayoba, Şeyhli ve Aydos bölgesinde yaşayan ailelere hizmet verebilecek yakınlıktadır. Dört katlı toplam 450 M2 den oluşan okulumuz, deprem yönetmeliğine uygun olarak 2008 yılında yapılmış, ve aynı yıl anaokulu kullanımına uygun olarak hazırlanarak Eylül ayında eğitime başlamıştır . Zemin katta bahçeye açılan 80 M2 kapalı oyun salonu ve önünde 200 M2 açık oyun bahçesi bulunmaktadır. Zemin kat oyun, spor ve gösteri faaliyetlerinin yapıldığı çok amaçlı salon olarak düzenlenmiştir. Salonumuzda gösteri provalarının yapıldığı bir sahne ve film gösterimi için çevresel ses düzeneği bulunmaktadır. Bahçemizin tamamı, çocuklarımızın güvenliği için standartlara uygun kauçuk malzemeyle kaplanmıştır.
 
Zemin katta aynı anda 30 öğrencinin yemek yiyebileceği 28 M2 genişliğinde ferah bir mutfağımız bulunmaktadır. Ofis katından bağımsız olarak, dört sınıfımız, iki uyku odamız, bir tane Fen ve Doğa sınıfımız,bir müzik odamız, bir öğretmen çalışma odamız bulunmaktadır. Sınıflarımızın genişliği 20 M2 ve 26 M2 olup tavan yükseklikleri 2.8 m'dir. Sınıflarımızın ve odalarımızın tamamı ve oyun salonumuz sürekli güneş ışığı alabilecek konumdadır. Ofis katı idari işlere ayrılmıştır.
 
Son yıllarda okul öncesi eğitiminde oldukça iyi interaktif yazılımlar geliştirilmiştir. Bu programlardan yararlanmak için sınıflarımızda büyük ekran bilgisayar donanımları ekledik. Artık öğrencilerimiz sadece kitaba bağlı olmayacaklar. Şekilleri, renkleri, sayıları, harfleri artık müzikle, eğlenceyle daha kolay öğrenecekler.
 
Okulumuzda standart olarak İngilizce, müzik, dans-drama ve Türkçe anadil gelişimi dersleri branş öğretmenleri tarafından yıl boyunca verilmektedir. Türkçe dil etkinlikleri, sınıf öğretmenleri tarafından yapılırken, anadil gelişimi derslerinde öğrencilerin dil gelişimi ölçülmektedir. Standart derslere ek olarak ahşap boyama, seramik, ahşap oymacılığı, yemek pişirme, beden eğitimi ve spor dersleri gibi aktiviteler velilerin isteğine göre dönemsel olarak gerçekleştirilir.
 
Okulumuz M.E.B e bağlıdır. Öğrencilerimizin tamamı e-okul sistemine kayıt edilmektedir.
 
Okulumuz Ne Kadar Yakın?
Yakacık Merkez: 0.5 km , U.Mumcu: 2 km, Soğanlık: 2 km, Kartal Merkez: 6 km, Pendik Merkez: 3 km Cezaevi: 0.5 km, Kurfalı: 0.5 km, Aydos: 3.5 km, Hilal Konutları: 5 km, Kurtköy: 10 km
 
Biz Kimiz?
 
 

Biz Aydos Anaokulu kurucuları, 12 yılı aşkın bir süredir eğitimle iç içeyiz. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ve özel eğitim kurumlarında (kolej, dershane) edindiğimiz tecrübeyi içinde yetiştiğimiz bölgemize taşımak üzere Aydos Anaokulu' nu kurduk.


Bizler Avrupa Birliğinin uygulamaya koyduğu ve köklerinin bizim kültürümüzde olduğuna inandığımız "Hayat Boyu Öğrenim" ilkesini benimsiyoruz. Bu ilkeyi kendi yaşamımızda uygulamaya ve çevremize de yaymaya çalışıyoruz. Çünkü bizim esas uğraşımız eğitim ve eğitimde, ülke olarak, önümüzde kat etmemiz gereken çok yol olduğunu düşünüyoruz.


Okul öncesi eğitim anlayışındaki değişimler, bizleri de değişime zorlamaktadır. Değişim bir lüks değil, gerekliliktir. Değişim gerekliliğini hissetmenin yolu iyi örnekleri izlemektir. Bu sebeple kurucumuz ve okul müdürümüz Sultan Kocabaş dil öğretimi, okul donanımı, eğitim metotları hakkında bilgi almak ve yerinde gözlem yapmak üzere Danimarka, Almanya ve Hollanda'da okul öncesi kurumları bizzat ziyaret etmiştir.


Aydos Anaokulu aktivitelerini, programlarını ve donanımını uluslararası uzmanlardan oluşan danışma kurulu ile akademik kaygı güderek planlar. Bu yönüyle bölgemize farklılık ve zenginlik kazandırmaktadır. Eğitim gönüllüsü tecrübeli idareci ve öğretmenleriyle İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olan bölgemizin eğitim ve kültür gelişimine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.


Aydos Anaokulu 3-6 yaş grubu için okul öncesi kurum (anaokulu) olarak hizmet vermektedir. Lütfen okulumuzu ziyaret edin ve fikirlerinizi bizimle paylaşın. Bundan mutluluk duyarız. 

Sultan Çetin KOCABAŞ, Fen Bilgisi Öğretmeni, Kurucu Müdür

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.